Зелень орегано, як спеція, переважно характерний для середземноморської кухні, часто поєднується з базиліком і розмарином.
Сушений орегано потрібно зберігати в закритій пляшці в прохолодному, темному і сухому місці близько півроку. Орегано все ще можна використовувати, навіть роками, але його якість повільно погіршується. Тому варто час від часу оновлювати свої домашні запаси орегано, якщо вони не закінчуються під час літнього барбекю.
Орегано популярний і використовується багатьма народами. Це основний продукт грецької кухні, але його також можна знайти в Іспанії, Італії, Португалії, Карибському басейні та Мексиці.
Орегано добре поєднується з томатними стравами, білим і червоним м’ясом, цвітною капустою, брокколі або кабачками. З інших спецій дуже добре поєднуються з орегано часник, петрушка, шавлія, чебрець, перець і базилік.
Орегано, як і інші трави, в процесі приготування втрачає свій характерний смак, тому її рекомендується додавати в їжу в самому кінці приготування.
Італійці найчастіше використовують його для піци, соусів, супів, хліба, рису, але також часто додають до салатів та яєць. У греків орегано додають до овочевих супів, гарнір, м’яса, риби та морепродуктів. Тут його в основному використовують для приготування соусів, томатних страв, м’ясних рагу та м’яса на грилі.
Форма: висушені шматочки листя з домішкою квіток, суцвіть і стебел.
Метод сушки: природний (польовий).
Розмір різу: 3 - 5 мм.
Колір: тютюновий з фіолетовими вкрапленнями.
Смак: гіркувато-пряний, злегка терпкий.
Запах: тонкий, насичений.
Категорії якості: вищий сорт (до 2% стеблів) / перший сорт (до 35% стеблів).
Зміст ефірних олій: min 0,5%.
Зміст жовтого і коричневого листя: max 5%.
Зберігати у темному, сухому та прохолодному місці.
Країна походження: Єгипет.
Відгуки (0)